Historia marki

Drodzy klienci!

Wózki TCM, które posiadamy w swojej ofercie, jeszcze nie tak dawno nosiły nazwę UniCarriers. Z kolei UniCarriers nazywały się niegdyś…Nissan. Z tego powodu powstało wiele niejasności i niepewność o autentyczności wózków TCM, a także ich jakości. Dlatego, aby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat nazewnictwa naszych wózków, chcielibyśmy przedstawić krótko historię ów zmian.

Dnia 01.04.2015 r. wszystkie modele wózków widłowych produkowane przez grupę „UniCarriers” zostały oznaczone pod wspólną marką „UniCarriers”. Stało się tak po tym, jak członkowie tworzący grupę „UniCarriers”, czyli firmy: INCJ (Innovation Network Corporation of Japan), NISSAN Motor Co., Ltd. (marki NISSAN Forklift i Atlet) oraz Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. (marka TCM) doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla dalszego rozwoju będzie oznaczenie wszystkich produktów pod jedną wspólną marką „UniCarriers”. Co istotne, produkt – jego pochodzenie, technologia, jakość, design – pozostał całkowicie bez zmian. Jedyne, co zostało zmienione, to logo ów maszyn.

Z kolei w kwietniu 2020 r. ogłoszono integrację europejskich firm Mitsubishi Caterpillar Forklift Europe (MCFE) i UniCarriers Europe (UCE) z grupą Mitsubishi Logisnext Europe (MLE). Proces integracji odbył się również w Polsce, w wyniku czego powstała silniejsza sieć sprzedaży. Oznacza to, że dystrybutorzy marki UniCarriers łączą siły z dystrybutorem marki TCM – działają wspólnie dla grupy Logisnext pod jedną marką, czyli właśnie TCM.

W wyniku tej fuzji rozwój został skupiony na trzech najsilniejszych markach grupy, tj. Mitsubishi, Caterpillar i TCM. Z tego powodu marka UniCarriers została wycofana i zastąpiona marką TCM, a biały kolor wózków widłowych został zmieniony na barwę żółtą.

Mamy nadzieję, że ta krótka lekcja historii pozwoli na całkowite zrozumienie sytuacji związaną z nazewnictwem naszych wózków. Ich jakość, jak i pochodzenie pozostały takie same – jedyną różnicą jest ich nazwa, kolor i barwa.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z tym tematem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy!