Baterie Li-ION

Baterie

Li-ION

W TCM staramy się pomóc w znalezieniu akumulatora najbardziej wydajnego i kosztowo oszczędnego dla Twoich zastosowań

Najbardziej wydajny i ekonomiczny wybór akumulatorów

Ponieważ elektryfikacja jest na pierwszym miejscu w umysłach menedżerów operacyjnych, dyskusje dotyczące technologii akumulatorów litowo-jonowych nadal wpływają na branżę transportu materiałów.

W TCM dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci w znalezieniu najbardziej wydajnego i ekonomicznego akumulatora do Twoich operacji.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o akumulatorze litowo-jonowym (Li-ion), dlaczego warto go zastosować w swojej działalności oraz o kluczowych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę.

Baterie litowo-jonowe

Co to jest bateria litowo-jonowa?

Baterie litowo-jonowe to rodzaj akumulatorów. Mają wysoką gęstość energii (co oznacza, że mogą przechowywać dużo energii), brak efektu pamięci (nie muszą być całkowicie rozładowywane przed ładowaniem) i niskie samorozładowanie.

Akumulatory litowo-jonowe zyskują na popularności w pojazdach elektrycznych zasilanych akumulatorami, ponieważ są bardziej energooszczędne niż inne dostępne alternatywy dla akumulatorów i nie wytwarzają szkodliwych emisji.

Jak działają akumulatory litowo-jonowe?

Akumulatory litowo-jonowe występują w wielu różnych składach chemicznych i typach ogniw, z których każdy ma swoje unikalne właściwości, w zależności od wymagań dla danego akumulatora. Ponieważ lit jest wysoce reaktywnym pierwiastkiem, może przechowywać dużo energii w swoich wiązaniach atomowych — dlatego akumulatory litowo-jonowe są opisywane jako mające „wysoką gęstość energii”.

TCM wykorzystuje chemię litowo-niklowo-manganowo-kobaltowo-tlenkową (NMC), ponieważ zapewnia optymalną wydajność, żywotność i poziomy bezpieczeństwa dla wózków widłowych, a także w branży pojazdów elektrycznych.

Aby sprawdzić, czy lit jest odpowiedni dla Twojej firmy, musimy lepiej zrozumieć Twoje zastosowanie, więc dowiedz się, która technologia baterii najlepiej pasuje do Twojej działalności, kontaktując się z jednym z lokalnych dealerów.

Pomoc w znalezieniu właściwego rozwiązania

Przy szerokiej gamie baterii dostępnych na rynku i sprzecznych informacjach na temat każdej z nich, określenie, który typ baterii najlepiej pasuje do Twojej firmy, może być trudne. Dlatego w TCM pomagamy przeanalizować Twoją działalność i lepiej zrozumieć Twoje wymagania.

Im częściej korzystasz z floty wózków widłowych, tym szybszy zwrot z inwestycji w akumulatory litowo-jonowe — szczególnie w przypadku pracy wielozmianowej.

Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć technologię akumulatorów litowo-jonowych; Akumulatory litowo-jonowe są również bardziej energooszczędne niż tradycyjne akumulatory do wózków widłowych, co czyni je bardziej opłacalną alternatywą dla firm, które chcą zaoszczędzić w dłuższej perspektywie.

Dlaczego warto wybrać akumulator litowo-jonowy?

Korzyści

Akumulatory litowo-jonowe oferują wiele korzyści dla firm, które zdecydują się je zastosować, w tym:

  • Zużywają o 30% mniej energii, przyczyniając się do obniżenia TCO (całkowity koszt eksploatacji)
  • Szybko się ładują i mogą być ładowane okazjonalnie, co poprawia wydajność
  • Akumulator litowo-jonowy ma dłuższą żywotność baterii niż inne alternatywne akumulatory (takie jak kwasowo-ołowiowe)
  • Nie musisz wymieniać baterii w trakcie zmiany, co zwiększa produktywność
  • Nie wymagają konserwacji ani gazowania
  • Nie wytwarzają szkodliwych emisji

Koszt baterii litowo-jonowej

Akumulatory litowo-jonowe mają wyższy koszt zakupu niż alternatywy, takie jak kwasowo-ołowiowe. Ponieważ jednak akumulatory litowo-jonowe są bardziej energooszczędne, Twoja firma może w rzeczywistości poczynić znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie.

Bezpieczeństwo i wydajność wózków widłowych

W TCM priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo i wydajność w równym stopniu. Właśnie dlatego nasze akumulatory litowo-jonowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały wyższe i dłuższe poziomy napięcia, co skutkuje lepszą wydajnością w porównaniu z alternatywnymi technologiami akumulatorów, takimi jak akumulatory ołowiowo-kwasowe. Akumulatory litowo-jonowe TCM zostały specjalnie zaprojektowane do użytku z wózkami widłowymi TCM, aby zapewnić bezpieczną pracę, co oznacza, że w razie potrzeby wózek może się nawet wyłączyć automatycznie.

Ładowanie akumulatora litowo-jonowego

Ładowanie akumulatorów litowo-jonowych TCM nie może być łatwiejsze
Wystarczy podłączyć ładowarkę, a wózek automatycznie się wyłączy i będzie gotowy do ładowania.

Dzięki możliwości szybkiego ładowania akumulator można w pełni naładować w zaledwie godzinę.

Umieść ładowarki tam, gdzie będą najbardziej dostępne podczas przerw w pracy. W ten sposób ładowanie akumulatorów wózków widłowych szybko stanie się codziennym nawykiem i już nigdy nie będziesz musiał tracić niepotrzebnych przestojów.

A co z żywotnością baterii litowo-jonowej?

Warto zauważyć, że technologia litowo-jonowa ma znacznie dłuższą żywotność baterii niż inne alternatywne baterie — zwykle około trzykrotnie — w tym kwasowo-ołowiowe. Nie ma również ryzyka uszkodzenia akumulatora z powodu złej konserwacji, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

Odkryj, która technologia akumulatorów najlepiej pasuje do Twojej działalności. Kliknij tutaj, aby porozmawiać z lokalnym dealerem już dziś.

Kwas ołowiowy a litowo-jonowy: co najlepiej pasuje do mojej firmy?

Kwas ołowiowy:

Jako najbardziej ekonomiczna opcja dostępna na rynku, kwas ołowiowy prawdopodobnie pozostanie popularnym wyborem podczas jednej zmiany lub operacji o niskiej intensywności, zwłaszcza ze względu na związaną z tym konserwację i żywotność baterii.

W przypadku operacji wielozmianowych, pod warunkiem, że systemy wymiany akumulatorów zapewniają szybki i bezpieczny sposób wymiany akumulatorów, akumulatory ołowiowo-kwasowe będą prawdopodobnie najlepszą inwestycją na nadchodzące lata. Innym ważnym aspektem w ruchliwych operacjach wielozmianowych jest to, że wózki zasilane kwasem ołowiowym z możliwością łatwej wymiany akumulatorów będą zawsze dostępne.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe (znane również jako akumulatory mokre) są tańsze niż akumulatory litowo-jonowe i można je łatwo poddać recyklingowi. W zależności od zastosowania, intensywności pracy i możliwości przeprowadzania konserwacji w celu osiągnięcia dopuszczalnej żywotności baterii, technologia kwasowo-ołowiowa stanowi dobrą alternatywę dla litowo-jonowych.

Litowo-jonowa:

Firmy zainteresowane przyszłością swojej działalności już teraz powinny zapoznać się z zaletami akumulatorów litowo-jonowych.

Ze względu na wyższy koszt inwestycji na kWh, pojemność akumulatora litowo-jonowego wynosi zwykle około 55-70% akumulatora kwasowo-ołowiowego do tego samego zastosowania. Jest to możliwe dzięki możliwości szybkiego ładowania. Ładowanie w 1C (pełne naładowanie w ciągu jednej godziny lub 25% w 15 minut) sprawia, że idealnie nadaje się do ładowania okazjonalnego.

W przeciwieństwie do akumulatorów ołowiowo-kwasowych, w przypadku których chemia i technologia zapewniają tylko około 1500 cykli ładowania przed końcem żywotności akumulatora, na akumulatory litowo-jonowe nie ma negatywnego wpływu liczba ładowań. W rzeczywistości akumulatory litowo-jonowe doładowywane okazjonalnie w trybie pracy 24/7 minimalizują przestoje, gdy są ładowane podczas przerw, maksymalizując produktywność.

Ponieważ akumulatory litowo-jonowe ładują się znacznie szybciej niż alternatywne dostępne opcje komercyjne, będziesz potrzebować tylko jednego akumulatora na wózek widłowy (w porównaniu z dwoma akumulatorami kwasowo-ołowiowymi w pracy wielozmianowej).

Kwas ołowiowy, a koszt litowo-jonowy

Pomimo wyższych kosztów zakupu, akumulatory litowo-jonowe szybko zwracają się znacznie obniżonymi kosztami eksploatacji i robocizny, ponieważ zużywają znacznie mniej energii i nie wymagają konserwacji.

W TCM zalecamy pełne i kompleksowe badanie Twojej działalności, aby określić, który produkt najlepiej pasuje do Twojej firmy pod względem operacyjnym i komercyjnym.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest dostępne zasilanie sieciowe. Ładowanie okazjonalne zwykle wymaga około trzy razy większej mocy z sieci niż tradycyjne 7-8 godzinne ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Może to wpłynąć na koszty zasilania.

Dowiedz się więcej o różnicach między kwasem ołowiowym a akumulatorem litowo-jonowym.

Produkty zgodne z akumulatorami litowo-jonowymi

W TCM

Kontynuujemy rozwój naszej technologii akumulatorów litowo-jonowych. Oznacza to, że w przyszłości będzie dostępna coraz większa liczba produktów do użytku z akumulatorami litowo-jonowymi.

Produkty TCM, które są obecnie kompatybilne z akumulatorami litowo-jonowymi, obejmują nasze wózki paletowe z kierowcą, elektryczne wózki paletowe i układarki.

Kontynuujemy prace nad kolejnymi produktami, które będą dostępne jeszcze w tym roku. Obejmie to naszą gamę wózków niskiego podnoszenia i układania, a także nowe i ulepszone wózki wysokiego składowania i wózki z przeciwwagą.